Підписання Меморандуму з Ружинською спілкою ветеранів АТО

Іду на Ви – майже кожен українець хоча би раз у житті чув цю фразу, але хто її сказав? У теперішніх реаліях нашої країни вона стала символом звитяги, мужності та шляхетності воїнів, які готові зі зброєю в руках боронити Батьківщину.

Чий вислів?
Автором знаменитої фрази «Іду на Ви» є Святослав Хоробрий, князь Кіївської Русі (942-972), який залишив визначний слід в історії України і був відомий далеко за її межами. Збираючись у черговий похід, Святослав відправляв до ворога посланця зі словами «Хочу на Ви іти».

У давньоруській мові знахідний відмінок збігався з називним, тож в сучасній українській мові фраза «Іду на Ви» має значення «Хочу іти на Вас».

Це був не просто благородний жест. Отримавши за часи свого правління низку блискучих перемог над супротивником, Святослав мав неабиякий досвід у військовій справі. Він добре розумів, що звістка про неминучу війну змусить ворога нервувати і концентрувати всі сили в одному місці. Князь Святослав знав, що розбити вороже військо в одному бою – задача значно легша, аніж вести довгу і виснажливу війну, намагаючись знайти і знешкодити окремі дрібні підрозділи.